Novosti Natrag na popis novosti

SKUPA CIJENA NEODGOVORNOSTI POJEDINIH SUGRAĐANA

Poštovani sugrađani i korisnici usluga Čistoće d.o.o., želimo ovim putem ukazati na opetovano neodgovorno ponašanje pojedinaca u našem društvu koji besramno ostavljaju „GLOMAZNI OTPAD“ na mjestima koja nisu za to predviđena.

Krupni (glomazni) otpad je predmet ili tvar koju je zbog volumena i /ili mase neprikladno prikupljati u sklopu usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada.

Zakon o održivom gospodarenju otpadom (NN 94/13) zabranjuje odlaganje krupnog (glomaznog) otpada na javnim površinama. Ukoliko je glomazni otpad neodgovorno odbačen u prirodu ili na divlja odlagališta, troškove njegova uklanjanja plaćamo svi.
Ovu vrstu otpada možete bez naknade odložiti u reciklažna dvorišta ili naručiti odvoz, bez dodatne naknade jednom godišnje do 2 m3, putem obrasca Zahtjev za odvozom glomaznog otpada na našim mrežnim stranicama.

Još jednom apeliramo da ovakvo ponašanje uzrokuje poremećaje u svakodnevnom obavljanju zadataka po unaprijed određenom rasporedu, što samim time stvara dodatne troškove u poslovanju našeg Društva.

Vaša Čistoća!

Vezane novosti Arhiva novosti

Monografija

“Zadar je lijep koliko je čist“

Recikliranjem jedne staklene boce uštedjet ćemo energiju potrebnu žarulji od 60W da svijetli 4 sata, računalu da radi 30 minuta, a televizoru 20 minuta.

Pročitaj više o edukaciji